Atrakcje

Kamień Pomorski: co warto zobaczyć w tym mieście?

Kamień Pomorski przyciąga miłośników historii oraz tych, którzy wolny czas chcą spędzić w otoczeniu cennych perełek dawnej architektury. Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie wycieczki po tym mieście?

Kamień Pomorski może się pochwalić korzystną lokalizacją, a bliskość Morza Bałtyckiego oraz Zalewu Kamieńskiego sprawia, iż w rejonie tego miasta chętnie zatrzymują się te osoby, które chcą spędzić beztroski urlop nad wodą. Wiele ciekawych propozycji czeka tu na miłośników sportów wodnych oraz dla tych, którym marzą się spacery w pięknej scenerii. Warto też pamiętać, iż Kamień Pomorski świetnie radzi sobie jako uzdrowisko, a wypoczynek na jego terenie może każdemu z nas pomóc w walce o zdrowie. Korzystny klimat, solanki oraz złoża borowinowe – oto cenny skarb, dzięki któremu miasto to od lat przyciąga pacjentów pragnących rozprawić się z reumatyzmem, chorobami narządów ruchu oraz z tymi chorobami, które atakują układ krążenia. Pobyt w tym kurorcie może pomagać i tym, którzy mają problemy z sercem, i tym, którym życie utrudniają problemy związane z układem oddechowym.

Kto znajdzie tanie noclegi na terenie Kamienia Pomorskiego, ten będzie mógł przeznaczyć więcej czasu na poznawanie jego historii oraz na podziwianie najcenniejszych zabytków architektury, jakie przetrwały tutaj do naszych czasów. Jest ich sporo, a każdy z nich ma ogromną wartość artystyczną oraz historyczną. Cennym zabytkiem jest tu gotycka katedra NMP i św. Jana Chrzciciela, której budowę rozpoczęto w XII stuleciu. Świątynia ta zaliczana jest do najpiękniejszych i najcenniejszych budowli sakralnych, jakimi może nas oczarować Pomorze Zachodnie. Innym skarbem dawnej architektury jest gotycki pałac biskupi, pochodzący z przełomu XV i XVI wieku. Pozostałości dawnych murów miejskich oraz tak cenne pamiątki, jak Brama Wolińska czy XV-wieczny ratusz to kolejne skarby, z których Kamień Pomorski z pewnością może być dumny. Na terenie tego miasta nie brak też wiekowych kamienic, w gronie których pojawia się wiele ciekawych przykładów budowli utrzymanych w konstrukcji ryglowej. Wszystkie te zabytki mogą zachwycać nie tylko miłośników historii, a spacer w ich otoczeniu każdemu z nas może sprawić wiele radości.

Similar Posts