Turystyka

Gniew: co warto zobaczyć?

Nie brak w Polsce krain historycznych, które przyciągają piękną scenerią oraz cennymi zabytkami. Jednym z tych regionów, które mogą się okazać rewelacyjnym miejscem na wczasy dla miłośników historii i pięknych budowli, jest Pomorze. Tu na brak atrakcji narzekać nie można, a doskonale rozwinięta baza noclegowa sprawia, że podróżowanie po tej części kraju staje się zadaniem łatwym i przyjemnym. Gdzie warto się wybrać? Jakie miejscowości warto odwiedzić w trakcie pobytu na terenie Pomorza?

Jednym z ciekawszych miast, którym w czasie wycieczki po terenie Pomorza warto poświecić nieco więcej czasu, jest Gniew – piękny ośrodek miejski, który przyciąga i ciekawą historią, i ciekawą kolekcją zabytków z dawnych epok. Co warto zobaczyć podczas wizyty w tym mieście?
Gniew to przede wszystkim ciekawy układ urbanistyczny. Przypomina on o średniowiecznym rodowodzie tego miasta i sprawia, że wciąż panuje tu wyjątkowa atmosfera. W czasie spaceru po tutejszej starówce, turyści mogą się zapoznać m. in. z układem ulic, który pamięta jeszcze czasy średniowiecza. W czasie wycieczki po tym mieście nie można pominąć tak ważnego punktu, jakim jest rynek. Można przy nim zobaczyć wiele ciekawych zabytków, przy czym wyjątkowo interesującą kolekcję stanowią tu kamieniczki o historycznym charakterze. Nie brak w ich gronie ciekawych zabytków sztuki barokowej oraz interesujących przykładów secesji, warto się im zatem uważniej przyjrzeć. Gotycki kościół św. Mikołaja to kolejny cenny zabytek, z jakim można się tu spotkać. A gdzie jeszcze warto się wybrać w czasie wycieczki po tym mieście? Do zamku krzyżackiego, w którego murach ma obecnie swą siedzibę ciekawa placówka muzealna. Dzięki niej można poszerzyć swą wiedzę na temat Gniewu i jego przeszłości, można też zwiedzić jeden z ciekawszych zamków krzyżackich, jakimi może się pochwalić Pomorze.

Wczasy na terenie tak ciekawej krainy, jaką jest Pomorze, mogą każdemu z nas dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Tu z cennymi zabytkami możemy się spotkać niemal na każdym kroku, a wycieczki po takich miastach, jak Gniew, dla każdego turysty mogą się okazać wspaniałą przygodą.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Gniew: co warto zobaczyć?
  1. Miasto godne odwiedzenia, blisko morza, jest pięknie i kameralnie.

Comments are closed.