Atrakcje

Skarby Trzebiatowa: na co warto zwrócić uwagę?

Kto odwiedza tak piękną krainę, jaką jest Pomorze Zachodnie, ten na nudę z pewnością nie będzie mógł narzekać. W tej część kraju każdy z nas znajdzie dla siebie moc atrakcji, a wycieczki po takich miastach, jak Trzebiatów, mogą każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Na jakie atrakcje warto tutaj zwrócić szczególną uwagę?

Trzebiatów, który prawa miejskie zyskał już w XIII stuleciu, ma się czym pochwalić, a na brak zabytkowych budowli i cennych perełek architektury nikt nie może tutaj narzekać. W tym pięknym, leżącym nad rzeką Regą, z historią spotkać się można niemal na każdym kroku. Wśród tych perełek dawnej architektury, na które z pewnością warto tu zwrócić większą uwagę, bardzo ważne miejsce zajmuje ratusz. Wzniesiony w początkach XVIII wieku, zachwyca swą formą oraz ciekawą sylwetką. Cennym zabytkiem, którego w trakcie wycieczki po Trzebiatowie nie można pominąć, jest Baszta Prochowa, często określana mianem Baszty Kaszanej. Ta ciekawa pamiątka z czasów średniowiecza jest obecnie wykorzystywana z jako punkt widokowy, a podziwiany z niej Trzebiatów prezentuje się wspaniale. Kaplica św. Ducha z XIII wieku oraz pałac, służący obecnie jako siedziba domu kultury – oto kolejne atrakcje, z jakimi można się spotkać w tym mieście.

W Trzebiatowie na nudę nie mogą też narzekać ci turyści, którzy wolny czas lubią spędzać w otoczeniu pięknej zieleni oraz ci, którzy stawiają na aktywny wypoczynek. Spływy kajakowe Regą to jedna z ciekawszych propozycji, z jakich można tutaj skorzystać, a chętnych na spędzenie czasu w taki sposób nie brakuje. Innym miejscem, które warto odwiedzić w Trzebiatowie, jest Park Edukacji i Rekreacji Mandragora. Na gości czekają tu takie ciekawostki, jak celtycki horoskop drzewny oraz energetyczna piramida, wielkim powodzeniem cieszy się tu zrekonstruowane miejsce kultu, dzięki któremu można zdobyć wiele ciekawych wiadomości na temat dawnych Słowian i ich wierzeń. Całość robi ogromne wrażenie, a czas spędzony w tym miejscu dla nikogo nie będzie czasem straconym.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Skarby Trzebiatowa: na co warto zwrócić uwagę?
  1. Bardzo ładne miasto, warte odwiedzenia. Blisko morza, plaż, kameralne.

Comments are closed.