Atrakcje Historia Turystyka

Rozważając Nadbałtyckie wakacje: ciekawostki o niemieckich wyspach

Nadbałtycki region jest rejonem pełnym zróżnicowanych atrakcji, które zasługują na bliższą eksplorację. Pomimo tego, wielu z nas ogranicza swoją wiedzę o tym obszarze tylko do jego polskiej części. Jest to jednak stan rzeczy, który warto zmienić, ponieważ nieopodal Polski znajduje się wiele interesujących miejsc, które są idealne do organizowania krótkich podróży.

Terytorium nadbałtyckie oferuje szereg fascynujących lokalizacji, które często umykają naszej świadomości. Zmiana tej sytuacji jest jednak godna rozważenia, ponieważ te miejsca są doskonałymi destynacjami na krótkie wyjazdy weekendowe. Jednym z takich miejsc jest niemiecka wyspa Rugia.

Na terenie Niemiec znajduje się dziesięć wysp. Są to Rugia, Uznam i Fehmarn leżące na Morzu Bałtyckim oraz Sylt, Föhr, Pellworm, Poel, Borkum, Norderney i Amrum na Morzu Północnym. Największa z nich – Rugia (z powierzchnią 926 km²) – cieszy się uznaniem jako jedna z najbardziej atrakcyjnych i pięknych. Ciekawostką jest fakt, że teren ten był kiedyś zamieszkany przez plemię Rugian, znanych też jako Ranowie. Było to słowiańskie plemię specjalizujące się w rybołówstwie i żeglarstwie. W przeszłości wyspa ta zyskała popularność wśród niemieckich elit, a jej gośćmi byli między innymi Albert Einstein, Tomasz Mann oraz Otto von Bismarck.

Similar Posts