Turystyka

Trzebiatów: co warto zobaczyć w tym mieście?

Jest jednym z najpiękniejszych miast, jakimi może się pochwalić Pomorze, a wycieczki po jego terenie sprawią wiele radości każdemu miłośnikowi historii i pięknej architektury. Trzebiatów ma się czym pochwalić. Jakie atrakcje zasługuję tu na szczególne wyróżnienie?

Spacerkiem po Starym Mieście


Stare Miasto, z którego Trzebiatów jest tak dumny, nie bez powodu zalicza się do najciekawszych atrakcji na terenie Pomorza Zachodniego. Wspaniała atmosfera przyciąga, a historyczny układ urbanistyczny sprawia, iż każdy spacer po tej części miasta może się dla nas okazać wyjątkową podróżą w czasie. Szachownicowy układ ulic zachwyca do dziś, wielkie wrażenie robi też miejski rynek. Otoczony zabytkowymi kamienicami, może się pochwalić tak ciekawą budowlą, jaką jest Ratusz Miejski z początku XVIII wieku.

Kościół Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny


Ta gotycka budowla, od wieków górująca nad starówką, jest bez wątpienia najważniejszym zabytkiem sakralnym na terenie Trzebiatowa. Świątynia ta powstała w XIV wieku i do dziś urzeka swą gotycką formą. Jej charakterystyczna wieża stała się nie tylko ważnym elementem miejskiej panoramy, ale też świetny punktem widokowym. Sam kościół może się pochwalić ciekawym wystrojem wnętrza, w którym dominuje styl neogotycki. Ciekawe płyty nagrobne, piękne witraże z XIX wieku oraz organy, które do dziś zachwycają swym brzmieniem – oto najcenniejsze skarby, jakimi może ten kościół oczarować zwiedzających.

Co jeszcze warto zobaczyć w Trzebiatowie?


Wycieczki po Trzebiatowie warto zaplanować w taki sposób, by na trasie historycznego spaceru po tym mieście znalazła się tak ciekawa pamiątka z czasów średniowiecza, jaką jest Baszta Prochowa. Ta pozostałość po dawnych murach obronnych przypomina jedocześnie o konfliktach pomiędzy Trzebiatowem a pobliskimi Gryficami. Inny zabytek, który skutecznie przyciąga uwagę, powstał w XVII wieku. To pałac, pełniący obecnie rolę Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Miejskiej. W Trzebiatowie warto też zwiedzić kaplicę św. Gertrudy z XV wieku oraz pochodzącą z XIV wieku kaplicę św. Ducha. Dla tych, których interesują zabytki techniki, ciekawym obiektem tanie się most nad Regą, oddany do użytku w 1905 roku.

Kto znajdzie tanie noclegi w Trzebiatowie, ten będzie mógł do woli cieszyć się spacerami wśród miejskich zabytków oraz urządzać ciekawe wycieczki po jego najbliższej okolicy. Kusi Rewal i Trzęsacz, wielkim powodzeniem cieszy się też Niechorze i Grzybowo. To atrakcje, dzięki którym wypoczynek na terenie Pomorza stanie się jeszcze ciekawszy – szczególne dla tych, którzy historyczne wycieczki chcą pogodzić z wypoczynkiem na plaży.

Similar Posts