Inwestycje

Instytucje edukacyjne i biznesowe łączą siły dla rozwoju sektora offshore wind

ORLEN Neptun, wraz z Zespołem Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie, podjęli decyzję o połączeniu sił w celu poprawy jakości kształcenia specjalistów dla przemysłu wiatrowej energetyki morskiej. W tym celu zarówno przedstawiciele firmy, jak i placówki edukacyjnej, doszli do porozumienia i oficjalnie podpisali umowę. W ramach umowy, uczniowie będą mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności przez udział w szkoleniach, wyjazdach studyjnych oraz spotkaniach z ekspertami z sektora energii wiatrowej. Również praktyki i warsztaty będą częścią programu.

Pierwsze kroki ku specjalistycznemu kształceniu zostały podjęte już w listopadzie zeszłego roku, kiedy to Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu zorganizował bezpłatne szkolenia dla uczniów końcowych lat kierunku technik logistyk. Kursy prowadzone przez specjalistów z ORLEN Neptun i doświadczonych praktyków z obszaru logistyki mają trwać aż do zakończenia roku szkolnego.

Szczecin jest jednym z kluczowych punktów na mapie polskiego sektora offshore. To właśnie tutaj wielu czołowych producentów komponentów dla morskich farm wiatrowych otwiera swoje zakłady produkcyjne. Dodatkowo, lokalna Politechnika Morska kształci przyszłych inżynierów specjalizujących się w energetyce wiatrowej. Jak twierdzi Robert Nowicki, prezes zarządu ORLEN Neptun, to właśnie te czynniki skłoniły firmę do wyboru Szczecina jako miejsca edukacji przyszłych pracowników terminala instalacyjnego morskich farm wiatrowych, który jest obecnie budowany przez spółkę. Prezes wyraził przekonanie, że wiele młodych osób skorzysta z tej oferty, widząc w niej szansę na rozwój i zatrudnienie w dynamicznie rosnącej branży.

Similar Posts