Aktualności

Świnoujście oraz Szczecin: rosnąca morska potęga związana z energetyką wiatrową na Bałtyku

Świnoujście i Szczecin, te dwa kluczowe miasta nad morzem Bałtyckim, zdają się kształtować swoją pozycję jako znaczące siły w obszarze morskiej energetyki. W świnoujskim porcie, prace związane z terminalowym budynkiem dla morskich farm wiatrowych postępują szybko i są prowadzone z wielkim zaangażowaniem. Z drugiej strony, Szczecin jest miejscem, gdzie pojawia się nowy program edukacyjny mający na celu wykształcenie specjalistów najwyższego stopnia dla sektora offshore wind.

Przyglądają się temu bliżej, nie jest niemożliwe, że Szczecin stanie się renomowany dzięki swojemu programowi kształcenia ekspertów w dziedzinie energetyki wiatrowej. Możliwość ta stała się bardziej prawdopodobna dzięki umowie zawartej pomiędzy Zespołem Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie a firmą Orlen Neptun. Ta ostatnia jest odpowiedzialna za budowanie morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim i teraz bierze aktywny udział w szkoleniu profesjonalistów dla sektora offshore wind.

To, co czyni tę współpracę naprawdę znaczącą, to fakt, że uczniowie dostaną możliwość wzięcia udziału w szeregach różnorodnych działań edukacyjnych. Będą mieli okazję uczestniczyć nie tylko w szkoleniach, ale także w wyjazdach studyjnych i spotkaniach z ekspertami z branży morskiej energetyki wiatrowej. Dodatkowo, będą mogli zdobyć doświadczenie praktyczne dzięki warsztatom i praktykom.

Similar Posts