Sport

Flota Świnoujście dobrze zaczęła rundę wiosenną

1:0 u siebie na dobry początek

Fani piłki nożnej, w szczególności kibice Floty Świnoujście musieli czekać aż kilka miesięcy na ponowne rozpoczęcie rozgrywek. Czekali bardzo długo, ale chyba się opłacało. Na dobry początek Flota Świnoujście zwyciężyła u siebie 1:0 w meczu z Wybrzeżem Rewalskim Rewal. Skromnie zwycięstwo może nie jest powodem do hurraoptymizmu, jednakże na pewno miło było zarówno piłkarzom jak i kibicom z powodu faktu wywalczenia 3 punktów w 18 kolejce 4 ligi zachodniopomorskiej.

Przebieg meczu

Flota Świnoujście wiedziała czego chce. Gospodarze nie zamierzali ani ułatwiać pracy gospodarzom, ani pozwolić na to, by tego dnia zabrano im jakiekolwiek punkty. Dlatego też rozpoczęli od ataków, co zakończyło się jednym w tym meczu golem, strzelonym w 22 minucie przez Konstantina Karamana. Wybrzeże nie mogło nic na ten fakt poradzić. Wprawdzie w drugiej połowie doprowadzili tak do zaostrzenia gry, że piłkarze Floty obejrzeli żółte karki, ale nijak nie mogli strzelić gola gospodarzom. W tej kwestii nic się zmieniło aż do końcowego gwizdka.