Aktualności Sport

Świnoujście triumfuje: Złoty sukces na Międzynarodowym Turnieju Karate dla Dzieci i Młodzieży

Wyniki Międzynarodowego Turnieju Karate dla Dzieci i Młodzieży, który odbył się po raz dziewiętnasty, przyniosły powód do dumy dla Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin. Jej reprezentanci mogą pochwalić się znakomitymi osiągnięciami.

Zaszczyt zdobycia złotego medalu przypadł Patrykowi Cegielskiemu. W konkurencji kumite w kategorii open wieku 16-17 lat, pokazał on swoje mistrzowskie umiejętności. Inną triumfatorką w tej samej dyscyplinie, ale wśród dziewcząt w wieku 14-15 lat, okazała się Karolina Narczewska, która również szczyci się złotym medalem.

Jegor Tytarenko, mimo swoich zaledwie 9 lat, również uplasował się na najwyższym stopniu podium w zawodach kumite. Amelia Sawicka zasłużyła na podwójne uznanie – zdobywając srebrny medal zarówno w konkurencji kumite jak i kata.

Międzynarodowy Turniej Karate dla Dzieci i Młodzieży przeprowadzał się w konfrontacjach kumite, kata i kata synchroniczne. Łącznie rywalizację podjął 156 zawodników, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Shihan Andrzej Klujszo jako sędzia główny.

Warto dodać, że równocześnie z tymi zawodami, w Rumunii odbywały się Mistrzostwa tego kraju. Świnoujsko reprezentował tam Artem Isadchenko, który powrócił do domu z tytułem Wicemistrza Rumunii.

Similar Posts