Aktualności Inwestycje

Pierwsze przejazdy kierowców na nowo budowanej ekspresowej "trójce" już niebawem

Przewiduje się, że w nadchodzących tygodniach odbędzie się reorganizacja ruchu drogowego na połączeniu tras pomiędzy Świnoujściem, Dargobądzem i Troszynem. To trasa, na której powstaje nowa ekspresówka, popularnie nazywana „trójką”.

Obecnie między Świnoujściem a Troszynem prowadzone są prace związane z budową 33 kilometrów drogi ekspresowej S3. Jest to finalny segment tej infrastruktury drogowej, który do tej pory brakował na terenie Pomorza Zachodniego. Umowy dotyczące realizacji tego projektu zostały podpisane w sierpniu 2020 roku.

Konkretnie, odcinek drogi pomiędzy Świnoujściem a Dargobądzem realizuje firma Polaqua za sumę 688,8 milionów złotych. Natomiast odcinek od Dargobądza do Troszyna jest budowany przez konsorcjum firm Polbud Pomorze (lider konsorcjum), PRD Nowogard i INTOP za kwotę 679,3 milionów złotych. Cała inwestycja jest przeprowadzana w ramach formuły Projektuj i Buduj.

W połowie 2021 roku wykonawcy projektu złożyli wnioski o uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Decyzja ZRID dla odcinka Świnoujście – Dargobądz została wydana w grudniu 2021 roku, a dla odcinka Dargobądz – Troszyn w styczniu 2022 roku. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń, rozpoczęły się pierwsze prace budowlane.

Similar Posts