Czas wolny Inwestycje Turystyka

Nowe stacje postoju dla rowerzystów i pieszych na Pomorzu Zachodnim

W gminie Mielno, na Pomorzu Zachodnim, zaplanowano budowę dwóch stacji do postojów dla rowerzystów i pieszych. 18 października 2023 roku, umowa na dofinansowanie tego projektu została podpisana między Stanisławem Wziątkiem, członkiem zarządu województwa, a Lokalną Organizacją Turystyczną (LOT) w Mielnie. Reprezentantami LOT w tej transakcji byli Prezes Zarządu Bogusław Adamów oraz Skarbnik Anna Ledochowicz. Dofinansowanie pochodzi z Programu Operacyjnego RYBY 2014-2020.

Stanisław Wziątek skomentował tę inwestycję, podkreślając jak często mieszkańcy regionu oraz odwiedzający go turyści korzystają z urokliwej trasy rowerowej Velo Baltica. Według niego, nowe miejsca do odpoczynku wpisujące się w naturalne otoczenie, jak również dostępność punktów naprawy rowerów na trasie, są bardzo ważne.

Planowane stacje postoju zostaną zbudowane w miejscowościach Gąski (ul. Nadbrzeżna) i Sarbinowo (ul. Leśna). Struktura tych punktów będzie składać się z zadaszonych wiat zawierających stoły i ławki, a także tablice edukacyjne z informacjami na temat ryb Bałtyku i mapą szlaku rowerowego Velo Baltica. Dodatkowo, na terenie tych stacji przewidziano stojaki dla rowerów oraz stanowiska do samodzielnej naprawy jednośladów.

Similar Posts