Aktualności Bezpieczeństwo i służby

Zatrzymania przez szczecińską drogówkę podczas akcji "Wszystkich Świętych"

Policjanci ze Szczecina zatrzymali czterech kierowców podczas działań „Wszystkich Świętych”. Dwóch z nich prowadziło pojazd pomimo nałożonego zakazu, a pozostała dwójka była pod wpływem narkotyków. Policja podczas tej akcji skupiała się na wyeliminowaniu z ruchu drogowego osób, które stanowiły zagrożenie dla siebie i innych użytkowników drogi, przez prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub innych substancji o podobnym działaniu. Dodatkowo, szczególna uwaga była zwrócona na kierowców, którzy ignorowali orzeczone zakazy prowadzenia pojazdów.

34-letni mieszkaniec Szczecina, który kierował samochodem marki Mercedes Benz, miał sądowy zakaz jazdy do kwietnia poprzedniego roku. Tymczasem 29-latek, również zatrzymany przez funkcjonariuszy drogówki, miał na swoim koncie aż 10-letni zakaz prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych.

Natomiast 52-letni kierowca Audi A6 był pod wpływem substancji odurzających. Sam przyznał się przed policjantami, iż rano zażywał marihuanę. Dodatkowo, w jego samochodzie znaleziono narkotyki. W wyniku tych czynów, mężczyzna stracił prawo jazdy.

Podobny los spotkał 46-latka, który został zatrzymany do kontroli drogowej. Tak jak poprzednik, był on pod wpływem narkotyków, co potwierdziło badanie narkotesterem. Mężczyzna również posiadał przy sobie substancje zakazane.

Similar Posts