Bezpieczeństwo i służby

Zainaugurowano polsko-niemieckie patrole policyjne na granicy w kurortach nadmorskich na wyspie Uznam

Na początku czerwca, nadmorskie kurorty na wyspie Uznam, usytuowane przy granicy pomiędzy Polską a Niemcami, stały się areną działalności patrolów policyjnych. Te dwustronne zespoły policyjne, składające się z policjantów ze Świnoujścia i Heringsdorfu, przygotowywały się do swojej roli przez dwa miesiące.

Pierwsze polsko-niemieckie patrole policyjne rozpoczęły swoją działalność w Świnoujściu. Wojewoda zachodniopomorski, Adam Rudawski, wyraził swoje zadowolenie z tego faktu podczas symbolicznego otwarcia patrolu. Mówił o radości płynącej z jednoczącej Europy bez granic, ale także o tym, że pomimo zaniku granic, zagrożenia nie przestają istnieć. Podkreślał również, że ludzie przybywają do tych miejsc w celu odpoczynku i to jest obowiązkiem służb zapewnić im bezpieczny i przyjemny pobyt.

W sobotę 1 czerwca, przed południem, oficjalnie rozpoczęły działalność transgraniczne patrole policyjne. Ceremonia inauguracyjna odbyła się w miejscu dawnego przejścia granicznego, przy przystanku kolejowym Ahlbeck Grenze.

Similar Posts