Aktualności Bezpieczeństwo i służby

Robert Biedroń: Otwarte granice w Europie zależą od wyników wyborów europejskich

Wiceprzewodniczący Lewicy, Robert Biedroń, podczas spotkania na promenadzie transgranicznej w Świnoujściu, zwrócił uwagę na wpływ wyników nadchodzących wyborów europejskich na kwestię otwartości granic w Europie. Podkreślał, że decyzje, które zapadną w ich wyniku, mogą wpłynąć na konieczność odnawiania paszportów przez obywateli.

Biedroń wyraził swoje zaniepokojenie możliwością, że wiele osób może zdecydować się na niegłosowanie 9 czerwca, co byłoby równoznaczne z oddaniem wyborów walkowerem. Wskazywał na to, że te wybory mają znaczenie dla otwartości granic – czy pozostaną one otwarte, czy też stopniowo będą zamykane. Polityk nawiązał do swobody przekraczania granic, z której korzystają obecnie mieszkańcy zarówno polskiej, jak i niemieckiej strony, zarówno dla celów turystycznych i rekreacyjnych, jak i do dojazdów do pracy.

W swoim przemówieniu Biedroń zachęcał do poparcia Nowej Lewicy w nadchodzących wyborach. Wspólnie z Włodzimierzem Cimoszewiczem podkreślił, że każda osoba, dla której kwestia integracji europejskiej jest ważna, powinna wziąć udział w wyborach do Europarlamentu.

Similar Posts