Aktualności Bezpieczeństwo i służby

Recydywista stanął przed sądem w Świnoujściu za posiadanie narkotyków

Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu podjęła decyzję o skierowaniu aktu oskarżenia do tamtejszego Sądu Rejonowego. Oskarżonym jest mężczyzna podejrzany o przechowywanie oraz udział w nielegalnym obrocie narkotykami.

Wymieniony mężczyzna, znany recydywista, jest podejrzany o posiadanie oraz handel substancjami odurzającymi i psychotropowymi. Zarządzona przez Prokuraturę Rejonową w Świnoujściu procedura prawna, na podstawie zgromadzonych dowodów, doprowadziła do sformułowania aktu oskarżenia przeciwko niemu.

30 listopada 2022 roku, policjanci ze Świnoujścia zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym w celu wykonania kary pozbawienia wolności. W trakcie przeprowadzenia czynności dochodzeniowych w miejscach mieszkalnych zajmowanych przez oskarżonego, funkcjonariusze znaleźli duże ilości narkotyków. Wśród znalezionych środków odurzających były prawie 8 kg ziela konopi innych niż włókniste oraz kokaina o masie ponad 100 g. Dodatkowo, znaleziono substancje psychotropowe w postaci amfetaminy ważącej ponad 3800 g i tabletki MDMA ważące 170 g.

Zabezpieczono również sprzęt służący do ważenia narkotyków – wagi elektroniczne, a także zapas woreczków strunowych. Przy podejrzanym znaleziono także gotówkę – 68 tys. zł oraz 5655 euro.

Similar Posts