Aktualności

Problem zanieczyszczenia powietrza spędza sen z powiek mieszkańców Świnoujścia

Położone kilka kilometrów od uzdrowiska Świnoujście boryka się z problemem gęstego pyłu, który przenika do wnętrz budynków, pokrywa samochody, drzewa i elewacje. Zanieczyszczenie budzi obawy mieszkańców co do ich zdrowia. Władze lokalne apelują o wdrożenie systemu stałego monitorowania jakości powietrza, podkreślając wagę sprawy.

Obszar Świnoujścia leżący na prawym brzegu cierpi szczególnie na skutek tego problemu. Regularnie emitowany do atmosfery pył pochodzi szczególnie z procesu przeładunku towarów sypkich przy ulicy Bunkrowej. To miejsce, gdzie działalność prowadzą przedsiębiorcy terminalu eksploatowanego przez Bunge Polska i OT Port Świnoujście. Zdaniem urzędu miasta, nadmierne emisje pyłu mają miejsce kiedy firmy te nie przestrzegają standardów i procedur, które mogłyby zapobiegać rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń poza teren portu.

Mieszkańcy Warszowa, dzielnicy Świnoujścia, są codziennie narażeni na kontakt z pyłem osiadającym na ich domach, oknach i nawet wewnątrz mieszkań. Na dodatek, problemem są też samozapłony składowanego w porcie węgla. Te sytuacje dodatkowo zwiększają uciążliwość związane z zanieczyszczeniem powietrza.

Similar Posts