Aktualności Turystyka

Nadmorski pociąg KD Premium – łącznik Dolnego Śląska i Bałtyku po raz drugi w akcji

Za sprawą KD Premium Nadmorski, Dolny Śląsk oraz Morze Bałtyckie zostają połączone kolejowym szlakiem już drugi rok z rzędu. Pociąg Kolei Dolnośląskich odszedł ze stacji Wrocław Główny o godzinie 6:44. Jest to najkrótsza droga kolejowa prowadząca z Wrocławia do Świnoujścia, która pasażerom oferuje szybki transport na każdy weekend aż do ostatnich dni wakacyjnego okresu.

W dniu pierwszego rejsu w tym sezonie na stację Wrocław Główny Kolei Dolnośląskich, organizatorzy przygotowali konferencję prasową cieszącą się dużym zainteresowaniem mediów.

Paweł Gancarz, marszałek województwa dolnośląskiego podczas konferencji prasowej podkreślił, że połączenie Wrocławia ze Świnoujściem przez Koleje Dolnośląskie doskonale komponuje się z potrzebą tworzenia sprawnego systemu komunikacji między najpopularniejszymi destynacjami turystycznymi w kraju.

Zaznaczył również, że działania ministra Dariusza Klimczaka i Piotra Malepszaka są skierowane na otwarcie rynku kolejowego, co ma zaowocować zwiększeniem liczby połączeń kolejowych na terenie Polski. Marszałek wyraził swoją dumę z dynamicznego rozwoju Kolei Dolnośląskich, spółki będącej własnością samorządu województwa, która jest w stanie realizować tak ambitne cele.

Do rozmów dołączył Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich, który podkreślił skuteczność działania spółki na przykładzie liczby połączeń między Wrocławiem a Warszawą – obecnie jest ich 13, podczas gdy na trasie Berlin – Monachium (trzecie co do wielkości miasto w Niemczech) liczba par połączeń wynosi nawet 25 dziennie. Prezes Stawikowski dodał, że Koleje Dolnośląskie planują nie tylko wozić pasażerów do Świnoujścia, ale także do Warszawy, posiadając ku temu niezbędne warunki. Sukces KD Premium Nadmorski z ubiegłego roku przekonał zarząd o tym, że kolej regionalna ma możliwość uzupełniać połączenia przewoźników dalekobieżnych – jak pokazuje ten przykład – czyni to doskonale. Ze względu na zauważalne zainteresowanie pierwszym letnim pociągiem do Bałtyku, w następnym tygodniu planowane jest uruchomienie podwójnego składu – zakończył prezes Kolei Dolnośląskich.

Similar Posts