Aktualności Inwestycje

Konferencja na temat energetyki rozproszonej w Puchacz SPA w Niechorzu

Rozpoczęcie dwudniowego spotkania uczestników sektora energetyki rozproszonej planowane jest w dniach 12-13 grudnia 2023 roku, a miejscem jego przeprowadzenia będzie Puchacz SPA zlokalizowane w Niechorzu. Na konferencję zjadą się przedstawiciele polskich klastrów energii, którzy będą omawiać kierunki dalszego rozwoju lokalnych producentów energii, metody jej finansowania oraz działania, które powinien podjąć nowy rząd.

Jednym z punktów konferencji będzie prezentacja Ambasady Kanady, która przedstawi funkcjonujące tam rozwiązania stosowane w energetyce rozproszonej.

Wydarzenie organizują różne instytucje związane z branżą energetyczną: Gryficki Klaster Energii, Zklaster mieszczący się w Zgorzelcu, Wałbrzyski Klaster Energii i Wodoru, Dolnośląska Dolina Wodorowa oraz Krajowa Izba Klastrów Energii i Odnawialnych Źródeł Energii współpracująca z Międzyregionalnym Centrum Transferu Zielonych Technologii dla Miast mającym siedzibę w Wałczu.

Jak zapowiada Mariusz Sowiński, reprezentujący Zakład Elektryczny Gryfice, który jest aktywny na rynku od 1989 roku, przed sektorem energetycznym stoją liczne wyzwania. Są to między innymi: budowa nowych sieci energetycznych, magazynów energii oraz modyfikacja infrastruktury transportowej w celu jej przystosowania do ładowania pojazdów elektrycznych.

Similar Posts