Aktualności Bezpieczeństwo i służby Pozostałe

Jan Borowski zawieszony w prawach członka Platformy Obywatelskiej RP po ogłoszeniu kandydatury na prezydenta miasta

Jan Borowski, były członek Platformy Obywatelskiej RP (PO RP), spotkał się z decyzją o zawieszeniu go w prawach członka i wszczęciu procedury wykluczenia go z szeregów partii. Kontrowersje wokół jego osoby wybuchły, kiedy postanowił wystartować w wyborach na prezydenta miasta z ramienia własnego komitetu, co wywołało szeroko zakrojoną debatę na temat przyszłości oraz celów lokalnej sceny politycznej.

Zarząd Platformy Obywatelskiej RP podjął decyzję:

W oficjalnym komunikacie Zarządu PO RP Powiat Świnoujście, który wysłała sekretarka Karolina Romańska, znalazły się następujące informacje:

„Szanowane Państwo,
Chcielibyśmy poinformować, że zgodnie z uchwałą nr 2/2024 Zarządu Krajowego PO RP §10, Jan Borowski przestaje być członkiem Platformy Obywatelskiej RP. Rzecznik Dyscyplinarny Platformy Obywatelskiej RP podjął decyzję o natychmiastowym zawieszeniu jego praw członka oraz rozpoczął procedurę usunięcia go z partii. Powodem tak drastycznych działań była jego decyzja o kandydowaniu z listy konkurencyjnego komitetu, co zostało uznane za rażące naruszenie godności partii. Pod szyldem „Komitetu Wyborczego Jana Borowskiego Zmiana Pokoleniowa”, Borowski zamierza teraz wystartować w wyborach.

Podkreślamy, że wszelkie działania podejmowane przez Pana Jana Borowskiego, a także prezentowane przez niego treści czy przekonania, nie mają nic wspólnego z działalnością Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska.”

Similar Posts