Aktualności Bezpieczeństwo i służby Inwestycje

Firma Budimex podpisuje umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Szwecji w ramach drogi krajowej nr 22

Firma Budimex podpisała umowę na realizację projektu drogowego, który będzie obejmować zaprojektowanie i budowę obwodnicy Szwecji. Obwodnica ta będzie częścią drogi krajowej nr 22 i jej długość wyniesie 4,18 km. Całość inwestycji, która ma kosztować 60,7 mln zł, zostanie sfinansowana przez firmę Budimex. Planowany koniec prac związanych z tą inwestycją przewidziany jest na rok 2027. Ta obwodnica ma na celu odciążenie miejscowości Szwecja, położonej na północ od Wałcza, od ruchu tranzytowego poprzez jego skierowanie na południe od miasta.

Projekt zostanie zrealizowany w formule „Projektuj i buduj”. Wykonawca będzie miał do dyspozycji 17 miesięcy na opracowanie projektu i uzyskanie decyzji ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej). Wniosek o wydanie takiej decyzji powinien zostać złożony w ciągu 10 miesięcy od rozpoczęcia prac. Na samą realizację robót przewidziano 15 miesięcy, jednak nie obejmuje to okresów zimowych trwających od 16 grudnia do 15 marca.

Analizując powyższe terminy, wniosek o wydanie decyzji ZRID powinien być złożony na przełomie bieżącego i następnego roku. Planuje się, że po uzyskaniu tej decyzji prace budowlane rozpoczną się w III kwartale 2025 roku. Zakończenie wszystkich prac przewidziane jest na II kwartał 2027 roku.

Similar Posts