Aktualności Bezpieczeństwo i służby

Dorota Konkolewska z KO i Joanna Agatowska z Nowej Lewicy rywalizują o fotel prezydenta Świnoujścia

Prezeska Miejskiego Szpitala w Świnoujściu, Dorota Konkolewska, reprezentująca Koalicję Obywatelską (KO), zdecydowała się podjąć rywalizację o najwyższe stanowisko w mieście. Będzie rywalizować o miano prezydenta Świnoujścia z radną miejską Joanną Agatowską, która jest członkiem Nowej Lewicy.

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego oraz lider regionalnej struktury PO, wspominał o wyzwaniach z ostatnich wyborów parlamentarnych. Wskazał, że niewiele osób miało nadzieję na ich zwycięstwo w walce, która nie była równa. Teraz jednak stają przed kolejnym testem, ponieważ 7 kwietnia mają miejsce wybory samorządowe.

„Samorząd to istota demokracji” – to hasło przewodzi kampanii wyborczej Zachodniopomorskiej KO, która rozpoczyna swój wyścig do samorządu od Świnoujścia. Specjalna konferencja prasowa odbyła się w tym mieście w poniedziałek. Na konferencji obecni byli nie tylko marszałek województwa, ale także Sławomir Nitras, minister sportu i turystyki, senator Magdalena Kochan, poseł Grzegorz Napieralski oraz posłowie Patryk Jaskólski, który został przedstawiony jako „niespodzianka ostatnich wyborów”.

Similar Posts