Aktualności Bezpieczeństwo i służby

Wybuch pożaru w popularnej restauracji na ulicy Bolesława Chrobrego

Sytuacja awaryjna miała miejsce w lokalu gastronomicznym zlokalizowanym na ulicy Bolesława Chrobrego, gdzie doszło do zapalenia pieca. W reakcji na niebezpieczne zjawisko, niezwłocznie wezwano jednostki straży pożarnej.

Niewielki pożar wykryto w niedzielne popołudnie, co skłoniło personel do natychmiastowego wezwania pomocy ze strony służb ratunkowych. Podczas oczekiwania na przybycie strażaków, pracownicy restauracji podjęli próbę stłumienia płomieni. W wyniku tych działań, na miejsce zdarzenia dotarły trzy pojazdy straży pożarnej. Pomimo tego, że ogień został opanowany przed ich przybyciem, strażacy podjęli działania mające na celu przewietrzenie pomieszczeń oraz dokonali pomiarów za pomocą miernika wielogazowego, aby upewnić się, że nie ma dalszego zagrożenia.

29.10.2023 r., o godzinie 20:57 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze w restauracyjnym piecu przy ul. Bolesława Chrobrego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, jednostki straży pożarnej zabezpieczyły teren i potwierdziły, że ogień został już wcześniej ugaszony. Dokonali również przewietrzenia pomieszczeń oraz pomiarów miernikiem wielogazowym. Nie stwierdzono żadnych zagrożeń. W całej operacji uczestniczyło 7 strażaków, którzy przybyli na miejsce w trzech pojazdach pożarniczych. Działania zakończono o godzinie 21:13 – powiedział kpt. mgr inż. Paweł Piorun, Kierownik sekcji ds. kontrolno-rozpoznawczych Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu.

Similar Posts