Aktualności Bezpieczeństwo i służby

Nowa mapa Świnoujścia wprowadza w błąd

Świnoujście prezentuje swoją nową mapę, która, mimo iż zawiera takie aktualizacje jak tunel pod Świną oraz nowo powstałe ulice, wprowadza w błąd odwiedzających miasto turystów. Na planie miasta zaznaczono miejsca takie jak Latarnia Morska czy Muzeum Obrony Wybrzeża – Fort Gerharda jako niedostępne dla zwiedzających. Zaskakuje to zwłaszcza, że obie te atrakcje są popularnymi celami wycieczek.

Dystrybuowana bezpłatnie mapa została zaktualizowana ze względu na konieczność uwzględnienia nowych infrastrukturalnych zmian, takich jak tunel. Interesująco, mapa jest dwustronna i składa się z kilku różnych planów. Obok ogólnego planu miasta, który pokazuje tereny aż do Międzyzdrojów, znajduje się też bardziej szczegółowy plan przedstawiający najważniejsze atrakcje turystyczne Świnoujścia.

Na mapie teren wokół Latarni Morskiej i Fortu Gerharda jest zakreskowany, co według legendy oznacza teren niedostępny dla zwiedzających. Podobnie oznaczono teren terminala LNG oraz tereny portowe. Co ciekawe, na nowej mapie nie opisano terytorium gazoportu tak jak było to na poprzedniej wersji planu.

Mapa zaznacza również ulicę Ku Morzu jako zamkniętą dla ruchu. Jest to wynikiem strefy bezpieczeństwa obowiązującej od kwietnia wokół gazoportu. Warto jednak zaznaczyć, jak to wielokrotnie podkreślał wojewoda zachodniopomorski, że jest to tylko czasowe ograniczenie. Niestety na mapie brakuje informacji o tymczasowości tego zakazu.

Similar Posts