Aktualności Bezpieczeństwo i służby

Groźne wypadki drogowe na wyspie Uznam

Na przepięknej niemieckiej wyspie Uznam, dokładniej na przejeździe kolejowym pomiędzy miasteczkami Koserow i Kölpinsee, we wtorkowy poranek doszło do niefortunnego zdarzenia drogowego. Zderzenie miało miejsce pomiędzy ciężarówką a pociągiem, jednak szczęśliwie nie odnotowano żadnych ofiar śmiertelnych.

Zdarzenie to miało miejsce o nietypowej dla wypadków godzinie – około szóstej rano. Ciężarówka, która była załadowana artykułami spożywczymi, poruszała się w stronę Ahbecku z przyczepioną przyczepą. Na podstawie początkowych ustaleń wynika, że operator pojazdu podjął decyzję o ominięciu zamkniętego szlabanu na wspomnianym przejeździe kolejowym, co skutkowało zderzeniem z pociągiem należącym do Usedomer Bäderbahn (UBB).

Moc uderzenia była tak olbrzymia, że wagony pociągu zostały wytrącone z torów. Mimo braku ofiar śmiertelnych, kilku pasażerów odniosło obrażenia. W wyniku zdarzenia został wstrzymany ruch kolejowy na linii UBB.

W niedalekim Lublinie podczas weekendowej nocy, 19-letnia dziewczyna prowadząca samochód marki Honda utraciła kontrolę nad swoim pojazdem i uderzyła w drzewo. Przeprowadzone badania wykazały, że kierująca miała 1,6 promila alkoholu we krwi. Obecnie jej przyszłość leży w rękach sądu, a dodatkowo musi ona liczyć się z ewentualnymi konsekwencjami finansowymi.

Zdarzenie to miało miejsce w miejscowości Grabanów, znajdującej się w województwie lubelskim, przed godziną 1:00 w niedzielę. Młoda kobieta jadąca osobowym pojazdem marki Honda bezpośrednio uderzyła w drzewo po tym, jak straciła panowanie nad autem na prostym odcinku drogi i zjechała na prawe pobocze.

Similar Posts