Aktualności

30. edycja Uznamskiego Festiwalu Muzyki: reflektor skierowany na młode pokolenie muzyków z Łotwy

Za niewiele ponad tydzień rozpocznie się 30. edycja Uznamskiego Festiwalu Muzyki, będąca hołdem dla różnorodności muzycznej Łotwy. Wydarzenie to odbędzie się w dniach od 16 września do 7 października, a najbardziej malownicze miejsca koncertowe na wyspie Uznam staną się jego tłem. Przez trzy tygodnie, w ramach 26 wystąpień, na scenach obu stron wyspy – niemieckiej i polskiej – zaprezentuje się ponad 200 muzyków, czyniąc tym samym Uznam centrum największego festiwalu kultury muzycznej Łotwy poza granicami tego kraju.

W tegorocznej edycji festiwalu szczególną uwagę przyciąga młode pokolenie łotewskich artystów. Z ich niepowtarzalnymi interpretacjami i emocjonalnym wykonaniem oczarują oni całą wyspę, od Peenemünde po Świnoujście, od konserwatywnego regionu Kaiserbäder po nadbałtyckie kurorty i Zatokę Uznamską.

„To niesamowite, jak muzyka stworzona przez młode pokolenie z Łotwy potrafi zafascynować publiczność, skłonić ją do refleksji i ożywić więzi międzypokoleniowe oraz międzynarodowe” — komentuje dyrektor Uznamskiego Festiwalu Muzyki, z niekrytym entuzjazmem wyczekując nadchodzącej edycji. Według dyrektora, festiwal ten jest doskonałą okazją do zapoznania się z szerokim spektrum łotewskiej kultury muzycznej.

Similar Posts